Конспект уроку алгебри
Клас:
|
9
|
Дата:
|
|
Тема:
|
Розв’язування систем рівнянь
другого степеня із двома змінними |
||
Мета:
|
формувати вміння й навички розв'язання систем рівнянь із
двома змінними ІІ-го степеня графічним способом
розвивати прийоми розумової діяльності (узагальнення, аналіз, синтез,
порівняння);
виховувати
здатність логічно та аналітично
мислити, увагу й акуратність під час виконання графічних робіт.
|
Структура заняття
1.
Організаційний етап
|
Підготовка класу до
уроку.
Слова вчителя:
Тема сьогоднішнього
уроку «Розвязування систем рівнянь другого степеня з двома змінними графічним
способом». Відкривайте зошити, записуйте число, класна робота та тему уроку.
Притча «Ціль»
В Стародавньому Римі жив один справжній майстер
стрільби з лука. Він навчав багатьох учнів. Одного разу він прикріпив на
дереві мішень і запитав кожного учня, що він бачить.
Один відповів:
-
Я бачу
дерево і мішень на ньому.
Другий
сказав:
-
Я бачу
стовбур дерева, листя, сонце, птахів на небі.
Інші
відповіли те ж саме.
Потім
Вчитель підійшов до свого кращого учня і запитав:
-
А що
бачиш ти?
-
Я не
можу бачити нічого, крім мішені, - такою була відповідь…
Учитель
повернувся до інших учнів і сказав:
-
Тільки
та людина може досягти мети, яка бачить перед собою конкретну ціль.
А метою нашого
сьогоднішнього уроку є вдосконалити навички розв’язування систем рівнянь
другого степеня з двома змінними
2. Перевірка домашнього завдання
Що є розв’язком системи рівнянь з
двома змінними?
Яка пара чисел буде розв’язком системи
рівнянь?
|
3.
Мотивація
|
У сьомому класі ми вивчали розв’язування систем лінійних рівнянь. Давайте
повторимо графічний спосіб розв’язування.
|
4.
Актуалізація опорних знань
|
Питання до учнів
1. Який графік
у=2х+3? у=х? у=3/х? х+у=25?
|
5.
Розв’язування систем рівнянь графічно
|
1.
Колективне
розв’язування №302(а).
Біля дошки (б)
Самостійна робота навчального
характера
А)Розвязати рівняння способом
підстановки
Б) Розвязати графічно
|
6.
Домашнє завдання
|
§6.2 (розглянути
графічний спосіб);
№302 (г,г). ст..152.І рівень 6
|
7.
Підсумки уроку
|
Запитання до учнів:
1.Як встановити , чи є дана пара чисел
розв’язком системи двох рівнянь другого степеня з двома змінними?
2. Які ви можете назвати способи розв’язування
систем другого степення з двома змінними? Поясніть їх суть на прикладах?
|
Немає коментарів :
Дописати коментар